شرکت طراحی سایت

طراحی و توسعه وب چیست؟

توسعه وب (Web Development) چیست؟

توسعه وب ساخت و نگهداری وب سایت ها است. این کاری است که در پشت صحنه اتفاق می افتد تا یک وب سایت عالی به نظر برسد ، سریع کار کند و با یک تجربه کاربری یکپارچه به خوبی عمل کند.

توسعه دهندگان وب این کار را با استفاده از انواع زبان های کد نویسی انجام می دهند. زبانهایی که آنها استفاده می کنند بستگی به نوع کارهایی دارد که از قبل انجام می شوند و بسترهای نرم افزاری که در آن کار می کنند.

مهارت های توسعه وب در سراسر جهان مورد تقاضای زیادی هستند و از این رو نیز  درآمد خوبی دارند  و این باعث می شود طراحی و توسعه وب یک گزینه شغلی عالی باشد. این یکی از آسانترین رشته های پردرآمد در دسترس است زیرا برای واجد شرایط بودن به مدرک دانشگاهی سنتی نیاز ندارید.

زمینه توسعه وب به طور کلی به بخش front-end (سمت کاربر) و back-end (سمت سرور) تقسیم می شود. بیایید جزئیات را بررسی کنیم.

تفاوت Front-End و Back-End در توسعه وب

طراحی اولیه ، با استفاده از HTML ، CSS و JavaScript از چیدمان ، طراحی و تعامل استفاده می کند. آنها از تابلوی نقاشی ایده می گیرند و آن را به واقعیت تبدیل می کنند.

آنچه می بینید و از چه مواردی استفاده می کنید ، مانند جنبه بصری وب سایت ، منوی کشویی و متن ، همه توسط dev-end طراحی شده است که مجموعه ای از برنامه ها را برای اتصال و ساختن عناصر ، می نویسد. آنها خوب به نظر می رسند و تعامل ایجاد می کنند. این برنامه ها از طریق مرورگر اجرا می شوند.

توسعه دهنده ، باطن آنچه را که در پشت صحنه اتفاق می افتد مهندسی می کند. این جایی است که داده ها ذخیره می شوند ، و بدون این داده ها ، فرانت اند وجود نخواهد داشت. پس زمینه وب شامل سرورهایی است که میزبان وب سایت ، برنامه ای برای اجرای آن و یک بانک اطلاعاتی برای درج داده ها هستند.

برنامه باطن از برنامه های رایانه ای استفاده می کند تا اطمینان حاصل شود که سرور ، برنامه و بانک اطلاعاتی به طور هموار با هم کار می کنند. این نوع از توسعه نیاز به تجزیه و تحلیل نیازهای یک شرکت و ارائه راه حل های برنامه نویسی کارآمد دارد. برای انجام همه این کارهای شگفت انگیز آنها از انواع زبانهای سمت سرور مانند PHP ، Ruby ، ​​Python و Java استفاده می کنند.

Full-Stack Development چیست؟

ترکیب فرانت اند (Frontend) و بک اند (Backend) برای شما ، می توانید یک توسعه دهنده کامل (Full-Stack Developer)  را در تشکیل دهد.

توسعه دهنده کامل از دو بخش فرانت اند (Frontend) ، بک اند (Backend) و پشتیبانی مراقبت می کنند و باید بدانند که وب در تمام سطوح چگونه کار می کند ، تا بتواند نحوه ارتباط مشتری و سرور را مشخص کند. طبیعتاً کار در این سطح از تخصص بیشتر طول خواهد کشید ، زیرا چیزهای بیشتری برای یادگیری وجود دارد.

شروع به کار در توسعه وب

همه اینها ممکن است در ابتدا دلهره آور به نظر برسد ، اما لازم نیست همه چیز را یکباره بدانید . دانش خود را به تدریج رشد خواهید داد و همه چیز شروع به کلیک می کند.

خبر خوب این است که یادگیری تبدیل شدن به یک توسعه دهنده به راحتی قابل دسترسی و مقرون به صرفه است. این امر خصوصاً در آکادمی پارس سافت صادق است. احسان پیفون ، توسعه دهنده وب و مدرس در پارس سافت توضیح می دهد ،

هرچه جنبه توسعه وب شما را جذب می کند ، برنامه هایی داریم که می توانند به شما در رسیدن به اهداف خود کمک کنند.

پیشینه شما مهم نیست ، شما می توانید توسعه وب را بیاموزید.

احسان پیفون  :

من در حالی که در شبکه کار می کردم طراحی سایت و برنامه نویسی وب را آموختم ، زیرا دیدم که چگونه وب می تواند خلاقیت را در هنر تکمیل کند. همین امر احتمالاً در هر زمینه ای صادق است.

تبدیل شدن به یک حرفه ای وب به شما امکان می دهد تا در هر زمینه ای شرکت کنید ، زیرا وب در زندگی حرفه ای ما به طور جهانی حضور یافته است. شما می توانید یک توسعه دهنده وب باشید و در هر کاری از دنیای هنر گرفته تا صنعت خودرو تخصص کنید.

اولین قدم این است که تصمیم بگیرید کدام جنبه توسعه وب مورد علاقه شماست و سپس با یک زبان برنامه نویسی شروع کنید.

به عنوان مثال ، اگر به قسمت فرانت اند (Frontend) علاقه مند هستید می توانید با یادگیری برخی از HTML و CSS شروع کنید ، پس از اینکه اصول اولیه را راحت کردید ، کار روی پروژه ها را شروع کنید. کلاس های توسعه دهنده وب ما مناسب برای این مسیر است. اما دیگران نیز ممکن است برای شما مناسب باشند.

همچنین عضویت در یک گروه بحث یا اجتماع سایر توسعه دهندگان وب کمک می کند تا بتوانید عیب یابی کنید ، در مورد ایده ها بحث کرده و از آن الهام بگیرید. به همین دلیل است که وقتی یک برنامه نویس در پارس سافت عضو می شوید ، جزئی از انجمن برنامه نویسان آکادمی پارس سافت محسوب می شود.