تاثیرات کرونا در توسعه وب

تأثیرات کرونا ویروس در توسعه وب

تاثیرات کرونا ویروس در صنعت توسعه وب

در این مقاله نگاهی دقیق تر به چگونگی تأثیرگذاری این بیماری در صنعت فناوری و نکاتی را در مورد چگونگی ادامه کار حرفه ای های صنعت توسعه وب می تواند در حالی که جهان در ادامه مسیر خود را نسبت به شرایط عادی جدید ارائه می دهد ، ارائه می دهیم:

در سرتاسر جهان ، کشورها در حال مقابله با آمار اقتصادی و اجتماعی همه گیر کورونا ویروس هستند. در حالی که بیشتر بیماران (95 درصد) بهبود می یابند ، تعداد زندگی هایی که در طی چند ماه از بین رفته است ، غیرقابل انکار است. این امر باعث شده است كه هر بخش از دولت ها گرفته تا مشاغل و گروه های جامعه مدنی فعالیت های خود را به حالت تعلیق درآورد ، به حداقل برساند یا تنظیم كند.

در حالی که جهان حتی بیشتر زندگی خود را بصورت آنلاین جابجا می کند ، به طور کلی صنعت فناوری از نظر اقتصادی بی بند و باری مانده است. اما همانطور که ظهور فروشندگان آنلاین نشان داده است ، فرصتهایی وجود دارد که حتی در تاریکی ترین زمانها نیز وجود داشته باشد.

شرکتهایی که با مدل تجارت در تجارت (B2B) فعالیت میکنند به تجارت آنلاین و پرداخت آنلاین بیشتر احتیاج دارند! به عنوان مثال ،یک شرکت برای ارائه جلسات و کنفرانس های آنلاین ، آموزش آنلاین و خرید و فروش آنلاین نیاز یک وب سایت و اپلیکیشن یا اتوماسیون های تحت وب اختصاصی شده  دارد.

در همین راستا ، وب سایت ، اپلیکیشن موبایل و سرویس های کنفرانس ویدیویی آنلاین ،  شلیک بزرگی در بازو به دست آورده اند. شرکت ZOOM ، در حال با درآمد خالص 15.3 میلیون دلار در سه ماهه آخر سال 2019 ، قرار است جهشی گسترده را در سال 2020 رقم بزند.

تأثیر COVID-19 بر فناوری

به دلیل ایجاد اختلال در زنجیره تأمین ، بخش هایی از صنعت فناوری وجود دارد که ضربه قابل توجهی را به خود اختصاص داده است. طبق گزارش ها ، اپل حداقل 10٪ در سهام خود سقوط کرده است. همچنین ، لغو کنفرانس های بزرگ فناوری منجر به از بین رفتن یک میلیارد دلار در بین شرکت کنندگان شده است.

با این حال ، برای کسانی که می توانند زندگی خود را حفظ کنند ، غمناک و عذاب نیست. طبق پیش بینی داده های بازار ، پیش بینی می شود صنعت فناوری در پنج سال آینده رونق بگیرد. از 131 میلیارد دلار در سال 2020 به 295 دلار تا سال 2025. این بیشتر به دلیل اهمیت افزایش یافته در سکوهای کنفرانس آنلاین است که در طول دوره افزایش یافته است. اما در تعطیلی ها مطمئناً  چیزهایی مانند راه حل های بدون پول آنلاین و سیستم عامل های کار از راه دور نیز انتظار می رود که در این رونق بازار بسیار چشمگیر باشد.

راه حل های هوشمند دیگر نیز در سراسر جهان توسعه داده شد. در چین ، مقامات از هواپیماهای بدون سرنشین مجهز به سنسورهای حرارتی برای شناسایی علائم Covid-19 و درخواست کمک فوری استفاده کردند. شرکت مخابراتی چینی AHS همچنین برای ارتباط بهتر پزشکان در سراسر کشور ، یک سیستم 5G طراحی کرده است. در حالی که در استرالیا بود ، دولت برای آگاهی دادن به شهروندان ، پاسخ به سؤالات آنها و جلوگیری از گسترش اطلاعات نادرست ، رباط گفتگو را برای اطلاع رسانی شهروندان به راه انداخت.

این نوآوری های ساخته شده تحت فشار ، نشان می دهد که فرصت هایی وجود دارد که باید وجود داشته باشد. توسعه دهندگان وب که می توانند راه حل های خلاقانه و مختل کننده مشابه موارد فوق بیابند ، با توجه به اینکه جهانیان چالش قرار دادن برخی از عادی بودن را دارند ، می توانند نقش های خود را دوباره معرفی کنند.

توسعه دهندگان وب در مقابل بحران کرونا مقاومت کنند

روندهای فوق حاکی از ضرر و زیان نیست بلکه فرصتهایی برای توسعه دهندگان وب است که بتوانند مشاغل را خود محور کنند.

همانطور که در بالا ذکر شد ، همه گیری بر صنایع مختلف تأثیر گذاشته است. بخش گردشگری و همچنین فروشگاه های آجر و ملات شاهد کاهش شدید درآمد آنها بوده اند. اما صنایع دیگر – مانند مشاغل تجارت الکترونیکی که کالاهای اساسی را می فروشند – زنده مانده و حتی در حال پیشرفت هستند.

یک سازنده وب ، می تواند موقعیت شما را برای خدمت در صنایعی که خوب انجام می دهند ، قرار دهد. اگر برای شرکت های مسافرتی کار کرده اید ، برای کمک به مشاغل اساسی در تقویت حضور آنلاین آنها ، کمک کنید.

با توجه به اینکه بسیاری از مصرف کنندگان در خانه خود محدود هستند ، هیچ مکان دیگری به غیر از اینترنت ندارند. حال در صورت نیاز مصرف کنندگان ، شرکتها و نهادها به کالا یا خدمات ، مجبورند به صورت آنلاین نیازهای خود را تامین کنند و در نتیجه این راهکارهای تجارت آنلاین برای شما در اولویت قرار می گیرد.

در حالی که به چالش های فعلی پاسخ می دهید ، اهداف بلند مدت خود را از دست ندهید. در حالی که کاهش هزینه ها برای آب و هوای این بحران ضروری است ، همچنان نوآوری ها و پروژه هایی را دنبال کنید که پس از بازگشت اقتصاد ، وضعیت بهتری را برای شما ایجاد می کنند.

گذشته از مشتری های فعلی خود ، به مشاغل و مؤسساتی که ممکن است نیاز به حضور یا تقویت حضور آنلاین خود داشته باشند ، دسترسی پیدا کنید. به عنوان مثال ، برای یک موسسه آموزشی ممکن است برای برقراری ارتباط با افرادی که در خدمتشان هستند ، نیاز به کمک به تنظیم مکانیسم های ارائه آنلاین یا استفاده از جریان مستقیم داشته باشند.

ورود به دنیای دیجیتال

کرونا ویروس همه گیر ، بسیاری از مشکلات و محدودیت ها را ایجاد کرده است ، اما همچنین فرصت های بیشتری را برای پیشرفت فناوری و ارائه راه حل فراهم می کند.

روش های طوفان مغزی برای استفاده از فناوری برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان در طی این همه گیری. به عنوان مثال ، اگر مشتریان شما در تجارت مواد غذایی فعالیت می کنند ، به آنها کمک کنید راه هایی برای گسترش پوشش خدمات تحویل پیدا کنند یا به خریداران این امکان را بدهید که در موارد غیرقابل انعطاف ، سفارشات را جایگزین کنند.

گذشته از اینکه به شما امکان می دهد پروژه های جدیدی را تأمین کنید ، این ابتکارات می تواند به حفظ مشاغل کوچک کمک کند و موجب صرفه جویی در شغل های بیشتر در ضمن نگه داشتن خرید راحت و ایمن برای مشتریان شود.

COVID-19 شرکت ها را وادار می کند تا نوآوری ها را نه تنها برای تطبیق با واقعیت های فعلی ، بلکه برای محافظت از مشاغل در بحران های آینده ، سرعت بخشند. با توجه به این روند ، افرادی که مهارت های فنی دارند و می توانند به شرکتها در اجرای این تغییرات کمک کنند ، ممکن است خود را بسیار قابل استفاده ببینند. اگر اخیراً پروژه های خود را از دست داده اید ، از این خرابی برای به دست آوردن مهارت های جدید استفاده کنید یا خود را در مناطقی که در آینده مورد نیاز هستند از جمله توسعه وب ، سواد داده ها ، برنامه نویسی و بازاریابی دیجیتالی آموزش دهید. شما می توانید با شرکت در دوره ها و گواهینامه های آنلاین ، پیوستن به رویدادهای مجازی یا حتی پیروی از توسعه دهندگان تحت تأثیر وب ، دانش خود را بهبود بخشید.

به عنوان درهای نزدیک ، فرصتهای جدید را کاوش کنید

بحران کرونا ویروس بر بسیاری از بخشها از جمله صنعت توسعه وب تأثیر غیرقابل انکار گذاشت. در همین زمان ، بسیاری از متخصصان فناوری ، خود را در موقعیتی پیدا کرده اند که می توانند تغییرات قابل توجهی ایجاد کنند. آنها در حال معرفی نوآوری ، کمک به پیگیری شیوع ویروس و کمک به مشاغلی هستند که در حضور آنلاین خود دو برابر می شوند. آنها به ارتباط شرکتها با مشتریانی که به خدماتشان نیاز دارند کمک می کنند. آنها محیط های امن تری برای کاربران وب و تیم های از راه دور ایجاد می کنند.

و در آخر !  به عنوان یک توسعه دهنده وب یا یک متخصص حرفه ای ، توجه و تمرکز شغلی و شغلی خود را به سمت صنایعی که مهارت های شما در کوتاه مدت و در آینده نزدیک مورد تقاضا است ، در نظر بگیرید.