شرکت طراحی سایت

کرونا ویروس و اقدامات گوگل!

گوگل و کرونا ویروس!

با انتشار کرونا ویروس در بهار امسال ، کلاس های حضوری و مراسم فارغ التحصیلی کنسل شد. کارآموزان ما به زودی مطمئناً تعجب کرده اند که آیا تابستان آنها در Google تحت تأثیر قرار خواهد گرفت. ما به سرعت کار کردیم تا اطمینان حاصل کنیم که برنامه کارآموزی ما  که از سال 1999 هر سال میزبان آن هستیم هنوز هم اتفاق می افتد ، هر چند که عملا  از آن زمان تاکنون هزاران کارورزی در 43 کشور در سراسر جهان از خانه هایشان به ما ملحق شده اند.

گوگل اعلام کرد:

این اولین سالی است که برنامه کارآموزی تابستانی ما مجازی است ، اما اینکه کارآموزی در گوکل به چه معنی است تغییر نکرده است. ما می خواهیم کارورزان ما سرگرمی کنند و روی محصولاتی که مردم هر روز استفاده می کنند تأثیر بگذارند. اگرچه بسیاری از جنبه های برنامه با کارورزان شاغل در خانه یکسان است ، اما ما مجبور شدیم برخی از تنظیمات را انجام دهیم. کارورزان از این مزیت برخوردار نخواهند بود که در کنار Googlers با تجربه در یک محیط اداری سنتی کار کنند ، که به نوبه خود بر انواع پروژه هایی که می توانند در آن کار کنند تأثیر می گذارد. به جای لغو یا به تعویق انداختن برنامه ما ، آنچه را که قبلاً بارها در Google انجام داده بودیم ، با پلن B انجام دادیم.

امسال ، بسیاری از کارآموزی های فنی بر روی پروژه های open source متمرکز می شوند. open source الگویی است که کد زیربنایی یک محصول را برای همه فراهم می کند تا بتواند روی آن کار کند ، بنابراین حتی اگر کارورزان به یک دفتر فنی به برخی از منابع فنی در دفتر گوگل دسترسی نداشته باشند ، می توانند در پروژه های معنی دار مشارکت کنند. گوگل مدت هاست که مشارکت بزرگی در پروژه های متن باز دارد. Android و Chromium اکنون به طور گسترده در سراسر جهان پذیرفته شده اند. در طول دو دهه گذشته ، گوگل هزاران پروژه open source را منتشر کرد و 2600 هنوز هم فعال هستند. open source همیشه در جستجوی راه هایی بوده است که افراد بدون در نظر گرفتن موقعیت مکانی ، بتوانند با همکاری مشترک ، چیزهای بهتری را بسازند. بنابراین برای بسیاری از کارآموزان از راه دور و پراکنده در سطح جهانی ما مناسب شد.

با این حال ، ما به پروژه های واقعی احتیاج داریم … تعداد زیادی از آنها  و ما به Googlers نیاز داشتیم که بتوانند کارورزان را میزبانی کنند و پروژه ها را مدیریت کنند. از آنجا که برنامه کارآموزی در Google محبوب است ، افراد حاضر به کمک شدند. پس از فراخوان برای پیشنهادات پروژه ، حدود 200 مورد ارسال شد که منجر به بیش از 1000 پروژه بالقوه برای کارورزان شد.

علاوه بر مشارکت در پروژه های ایجاد شده توسط Google مانند TensorFlow ، Kubernetes ، Istio ، Chromium ، Apache Beam و OSS-Fuzz ، کارآموزان برای پشتیبانی از تلاش های پاسخگویی کرونا ویروس از جمله ادغام داده های COVID-19 در داده های مشترک و پروژه هایی با مشکل روبرو خواهند شد. مشارکت در پروژه Covid Severity منابعی که برای پشتیبانی از این کارورزان سرمایه گذاری شده اند و سهم آنها را نشان می دهد ، قدرت تعهد ما به جامعه منبع باز را نشان می دهد. امروز ، ما بیش از 1000 کارآموز فنی داریم که به طور فعال در پروژه های open source مشارکت می کنند.

اگرچه بیشتر دوره های کارآموزی ما فقط سه ماه است ، اما ما منتظریم ببینیم که چگونه این پروژه ها با کمک کارورزان ما پیشرفت می کنند. ما همچنین امیدواریم که این برنامه علاقه ای برای تبدیل شدن به همکاران مادام العمر برای منبع آزاد ایجاد کند.